Skocz do zawartości
WOG Network Center

Natarczywe PK [Sub PvP - Arena]


Glory

Rekomendowane odpowiedzi

W tym momencie masz załóżmy 6 gildii: TWIERDZA-Akademia, SMILE-JedenCel, WATYKAN(?)-AnarchyZ. Z każdej z tych gildii bierzesz 1 osobę - masz 6 sędziów, którzy mają obowiązek wypowiadać się w każdej skardze. Na końcu bierzesz pod uwagę ich ocenę i oceniasz sam.

 

EDIT: Taka osoba będzie miała tylko rangę "Sędzia" na forum, bez żadnej postaci w grze typu GM.

EDIT2: Dajesz np. 12 godzin na rozpatrzenie skarg przez sędziów i wtedy decyzja należy do Ciebie.

Edytowane przez TheOwl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Glory napisał:

Ciekawy pomysł, tylko gildie to pojawiają się i znikają :D trzeba by ustalić pewnie konkretne rzeczy itp. Boje sie tylko tego ze jeżeli sędzia i gracz oskarżony będzie z tej samej gildii to będą go bronić i wyjdzie na to samo ;d Jedni będą bronić, że za małe przewinienie itp, a drudzy będą chcieli ukarać za wszelka cene 😛

Wtedy ostateczna decyzja pozostaje dla Ciebie. Myślę, że da się odczytać czy ktoś kogoś broni, czy ocenia sprawiedliwie. Pomyśl o tym bo to naprawdę chociaż w pewnym stopniu ułatwi rozpatrywanie skarg. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 godzin temu, TheOwl napisał:

W tym momencie masz załóżmy 6 gildii: TWIERDZA-Akademia, SMILE-JedenCel, WATYKAN(?)-AnarchyZ. Z każdej z tych gildii bierzesz 1 osobę - masz 6 sędziów, którzy mają obowiązek wypowiadać się w każdej skardze. Na końcu bierzesz pod uwagę ich ocenę i oceniasz sam.

 

EDIT: Taka osoba będzie miała tylko rangę "Sędzia" na forum, bez żadnej postaci w grze typu GM.

EDIT2: Dajesz np. 12 godzin na rozpatrzenie skarg przez sędziów i wtedy decyzja należy do Ciebie.

 

10 godzin temu, Vegetax napisał:

Wtedy ostateczna decyzja pozostaje dla Ciebie. Myślę, że da się odczytać czy ktoś kogoś broni, czy ocenia sprawiedliwie. Pomyśl o tym bo to naprawdę chociaż w pewnym stopniu ułatwi rozpatrywanie skarg. :)

 

Trzeba to jak najprędzej powołać bo widzę ze coraz głupsze te skargi się robią, SSmania się odpaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Glory napisał:

 

 

Trzeba to jak najprędzej powołać bo widzę ze coraz głupsze te skargi się robią, SSmania się odpaliła.

Niestety się muszę zgodzić... Jak ktoś mnie zgłasza za 1 słowo przez co ja dostaję 10%, to czemu ja mam innych nie zgłosić, żeby oni dostali także 10%... Kejmil oraz Pioter wprowadzili taką ch***wą atmosferę panosząc się po arenie i bijąc wszystkich, nawet tych noobków zaczynających grę, których ja właśnie teraz expię. To tylko takie moje skromne zdanie. Dla mnie możesz i powołać m.in. Kejmila lub Piotera i nie będzie mi to przeszkadzać o ile w normalny i obiektywny sposób będą oceniać skargi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Oki ogarnalem range pomocnika wiec tak mysle ze moge ja nadawac w celu pomocy z ocenianiu skarg.

Mysle ze powinni ja otrzymac GMowie gildii: TWIERDZA, AnarchyZ, SMILE, Akademia, WATYKAN, JedenCel, lub jezeli nie chce tego GM gildii moze wskazac osobe z gildii, ktora do tego wyznacza. Prosze o kontakt na PM w celu dodania rangi POMOCNIKA. Po zlozeniu skargi damy 24h na wypowiedz i wtedy bedziemy ewentualnie oceniac, oczywiscie w weekendy i swieta nie oceniam skarg tak jak do tej pory bylo, ale swoje propozycje mozna dawac. Zobaczymy czy to sie sprawdzi.

 

W PM prosze napisac:

 

NICK Z FORUM:
NICK Z GRY:
LOGIN Z GRY:
NAZWA GILDII ORAZ RANGA W NIEJ (GM, Assystent, BM, user):

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , co do PK na arenie to wiadomo że jest to MU i PK jest znaczącym elementem tej gry. Chociaż nie powiem że stanie na warpie i zabijanie wszystkiego co się rusza , to po 10 minutach staje się troche żenujące. Zdaje mi się że ktoś posiadający trochę więcej inteligencji to wie że można zmienić sobie suba na npvp przyjść na spota i z powrotem na pvp ( uciążliwe to , ale jest jakaś metoda ) Dodatkowo chciałbym zaznaczyć że jak ktoś was zabija to wystarczy przeczekać lub iść na inną mapę poexpić bo wyzywanie ludzi działa w drugą stronę , wtedy krótko mówiąc dajecie im satysfakcje z tego i będą robić to częściej i dłużej . I tutaj wniosek jest taki że tworzenie mapy bez statusu PK nie ma sensu , ponieważ te osoby chcą celowo utrudniać innym grę , ich nie interesuje sprawdzenie się z innymi graczami ( Od tego przecież jest Duel )

Można zrobić cd na zdjęcie pk ( minimum 1h ) i np będzie to kosztować WC lub GP ? I po zabiciu gracza na arenie który ma PK  będzie on się odradzał w Lorencii. Wtedy może każdy  zanim zabije kogoś to się dwa razy zastanowi czy jednak warto. 

A co do skarg to naprawdę zachowujecie się jak dzieci , ktoś was wyzwie lub napisze coś niemiłego i naprawdę chce wam się robić SS i lecieć z tym na forum ? No proszę szanujmy się. To tylko gra, podejrzewam że 99% tych którzy wyzywają nie powiedzieli by tego komuś prosto w twarz więc nie ma się czym przejmować ;)

A co do tych sędziów to ma to jakiś sens , tylko żeby nie wyglądało to na zasadzie takiej że np. będzie skarga na kogoś i jego gildia i ally będzie go bronić , a ci co ich nie lubią będą na siłę szukać problemu , a postronni będą mieli to w d*pie bo będzie to jakaś pierdoła. Wtedy kółko się zamyka i Admin dalej będzie miał problem z rozwiązywaniem tych śmiesznych skarg ;) 

Jedno z czym się zgadzam to co do aktywności GM,ów to jest lekka tragedia i można było by to poprawić. Aby było ich widać na tym serwerze i urozmaicali rozgrywkę graczom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soyoung napisał:

 

Można zrobić cd na zdjęcie pk ( minimum 1h ) i np będzie to kosztować WC lub GP ? I po zabiciu gracza na arenie który ma PK  będzie on się odradzał w Lorencii. Wtedy może każdy  zanim zabije kogoś to się dwa razy zastanowi czy jednak warto. 

 

Może jeszcze za gold credity? Ta gra opiera sie na pk, zwłaszcza jak mówimy o sezonie 3 gdzie nie ma nic do roboty poza medusa co pare godzin. PK nie było by natarczywe jakby nie drop talków i tu mnie zawsze zastanawiało dlaczego na vipie jest arena non-pvp  i talki dropia a juz na subie non nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, KimJestem napisał:

Może jeszcze za gold credity? Ta gra opiera sie na pk, zwłaszcza jak mówimy o sezonie 3 gdzie nie ma nic do roboty poza medusa co pare godzin. PK nie było by natarczywe jakby nie drop talków i tu mnie zawsze zastanawiało dlaczego na vipie jest arena non-pvp  i talki dropia a juz na subie non nie? 

To co napisałem jest tylko luźną propozycja , racja może WC  to nie ale GP każdy dostaje więc nie jest to głupi pomysł.

A co do twojego przemyślenia że na vipie jest arena npvp i lecą talismany , to odpowiedź jest bardzo prosta BO LUDZIE ZA TO PŁACĄ.

Wyobraź sobie że ktoś by kupił vipa i chciałby sobie poexpić na arenie a przyszły by 3 osoby i wszystkich zabijały, no zdaje mi się że nie trzeba być wielkim odkrywcą aby się domyślić że większość by już go nie kupiła. Jestem w szoku że ktoś w ogóle miał dylemat czemu tak jest. 

A co do tego że nie ma co robić to wina administracji , organizacja jakiś eventów dla gildii , nie wiem cokolwiek aby coś się działo na serwerze. Tylko nie event polegający na chodzeniu po torze w Lorce , bo to chyba średnio wychodzi i większe kwasy z tego niż to warte. Bo ostatnia wizyta na serwerze gma to tylko napisanie "Hej" chociaż mógł sie poczuć smutno bo nikt mu nie odpisał na poście

51 minut temu, Turturen napisał:

wprowadzenie npvp na arenie na subie pvp da tyle ze zamiast cie zabijac to ktos bedzie stal i ksul na spocie xD

Tutaj musze przyznać troche racji , nie ma sensu robić npvp areny na subie pvp bo to się kłóci jedno z drugim 

Szybciej szedł bym w reagowanie GM,ów na takie skargi i jeżeli ktoś naprawdę utrudnia komuś grę zabijając cały czas na warpie , to wtedy GM powinien to ukrócić. Rozumiem 5,10 minut to jeszcze OK , pokażmy że jesteśmy silni i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Soyoung napisał:

Witam , co do PK na arenie to wiadomo że jest to MU i PK jest znaczącym elementem tej gry. Chociaż nie powiem że stanie na warpie i zabijanie wszystkiego co się rusza , to po 10 minutach staje się troche żenujące. Zdaje mi się że ktoś posiadający trochę więcej inteligencji to wie że można zmienić sobie suba na npvp przyjść na spota i z powrotem na pvp ( uciążliwe to , ale jest jakaś metoda ) Dodatkowo chciałbym zaznaczyć że jak ktoś was zabija to wystarczy przeczekać lub iść na inną mapę poexpić bo wyzywanie ludzi działa w drugą stronę , wtedy krótko mówiąc dajecie im satysfakcje z tego i będą robić to częściej i dłużej . I tutaj wniosek jest taki że tworzenie mapy bez statusu PK nie ma sensu , ponieważ te osoby chcą celowo utrudniać innym grę , ich nie interesuje sprawdzenie się z innymi graczami ( Od tego przecież jest Duel )

Można zrobić cd na zdjęcie pk ( minimum 1h ) i np będzie to kosztować WC lub GP ? I po zabiciu gracza na arenie który ma PK  będzie on się odradzał w Lorencii. Wtedy może każdy  zanim zabije kogoś to się dwa razy zastanowi czy jednak warto. 

A co do skarg to naprawdę zachowujecie się jak dzieci , ktoś was wyzwie lub napisze coś niemiłego i naprawdę chce wam się robić SS i lecieć z tym na forum ? No proszę szanujmy się. To tylko gra, podejrzewam że 99% tych którzy wyzywają nie powiedzieli by tego komuś prosto w twarz więc nie ma się czym przejmować ;)

A co do tych sędziów to ma to jakiś sens , tylko żeby nie wyglądało to na zasadzie takiej że np. będzie skarga na kogoś i jego gildia i ally będzie go bronić , a ci co ich nie lubią będą na siłę szukać problemu , a postronni będą mieli to w d*pie bo będzie to jakaś pierdoła. Wtedy kółko się zamyka i Admin dalej będzie miał problem z rozwiązywaniem tych śmiesznych skarg ;) 

Jedno z czym się zgadzam to co do aktywności GM,ów to jest lekka tragedia i można było by to poprawić. Aby było ich widać na tym serwerze i urozmaicali rozgrywkę graczom

Cos fajnego moze udalo mi sie z tego wyciagnac, hmm kasowanie pk za wcoiny itp odpada, ale jak by zrobic po killu na arenie warp na Lorke, oraz cooldown na sciaganie pk.

Osoby ktore nie beda mialy pk sie warpna, pkrzy tez raz sciagna pk i jak zaczna kolejny raz killac i zostana zabici przez x czasu tam nie wroca. Moze to jest jakis sposob.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Musze was przeprosic, ale bede jeszcze mniej dostepny niz planowalem w te swieta. Nie chce pisac dlaczego, ale nic milego wiec zycze chociaz wam Wesolych Swiat i mysle ze kazdy to jakos zrozumie. Wrocimy do tematu w przyszlym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania.