Skocz do zawartości
WOG Network Center

Natarczywe PK [Sub PvP - Arena]


Glory

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Zakładam ten temat bo nie chce przejść obojętny wobec zażaleń graczy, które do mnie napływają. Sam nie znajduje jakiegoś idealnego rozwiązania, do tej pory uważałem ze pvp to pvp, ale jeżeli ktoś robi to godzinami to już troszkę zakrawa o utrudnianie gry, przez co nowi gracze odchodzą. Nie pisze tego po to żeby czegoś w tej chwili zabraniać, pisze żeby zrobić mała burze mózgów, może wymyślimy jakiś fajny pomysł co można zrobić żeby poprawić grę "dla nowych". Zdaje sobie tez sprawę ze sytuacje nie są notoryczne i nie każdy tak robi, ale zdarzało nie dostawać nawet SS, gdzie ktoś chciał kamienie za to żeby nie kilal i dal expic. Wiem tez ze jest sub pvp, ale jeżeli jest tez arena na PvP to całkowite olanie tematu tez nie jest dopuszczalne. Przecież chyba wszyscy chcemy żeby każdemu grało się lepiej, sam grałem za dawanych czasów i główne pk było na wejściu nikt nobkow nie kilal, ale to chyba czasy się pozmieniały i ludzkie podejście do gry. Wiem tez ze jest sub non pvp, i większość powie niech idą tam, niby tak tylko to żadne rozwiązanie bo to pewnie chodzi o drop talkow. Zakładam temat, bo ostatnio nie możemy wstrzelić się z jakimiś pomysłami co by każdemu pasowały, a co kilka głów to nie jedna.

 

Z tego co można by wykonać i co wpadło mi do głowy to:

- PK Status nie może kupować w sklepach, oraz tradować. 
- Nałożenie delaya na czyszczenie PK, czyli nie wiem kilam kilam czyszcze pk i kolejny raz komenda zadziała za xx minut, do tego czasu nie mogę się warpowac, nie mogę tradowac, kupować, mogę zbijać pk zabijając moby.
- Dodac mapy free PK, gdzie nie naliczało by sie PK (lorka)
- Szansa na drop itemow z PK Murdera
- Dodanie stref na arenie gdzie pk nie będzie dzialać

 

Może macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły, to wszystko to jest tylko i wyłącznie luźna dyskusja i proszę wypowiadać się na temat.
Wymagany jest update tak czy siak. który po 1 naprawi to ze można stać się PK zabijac PK, oraz dodajacy strefy free oraz safe pk.

 

Tak jak pisałem proszę bez spin, zobaczymy czy taka forma forumowa się przyjmie lepiej, jest to pierwszy taki temat lecz jak się przyjmie pewnie nie ostatni.

Może ktoś z was wymyśli jeszcze cos lepszego, tak czy siak zapraszam do dyskusji :) Nie wiem czy to jest pomysł na teraz na już, czy na przyszłość ale jak nie teraz to kiedy go zakładać potem będzie za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich pomysłów odpowiada mi "szansa na drop itemów z PK Murdera", ale mam też propozycję. Włączyć przykładowo drop talków na nonie co zwiększyło by ilość ludzi na tym subie, więc od razu można by postawić drugi sub non-pvp. Do tego proponuję ustawić limit na 2 okna WoGa, ponieważ stawiając kolejnego nona nie unikniemy tego, że ktoś odpali maksymalną ilość okienek i będzie te talki dropił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 minuty temu, Vegetax napisał:

Z Twoich pomysłów odpowiada mi "szansa na drop itemów z PK Murdera", ale mam też propozycję. Włączyć przykładowo drop talków na nonie co zwiększyło by ilość ludzi na tym subie, więc od razu można by postawić drugi sub non-pvp. Do tego proponuję ustawić limit na 2 okna WoGa, ponieważ stawiając kolejnego nona nie unikniemy tego, że ktoś odpali maksymalną ilość okienek i będzie te talki dropił.

 

2 minuty temu, Fryt napisał:

Witam Glory PVP to PVP moim zdaniem jest to słaby pomysł, wole zrobić NON PVP gdzie są wszystkie eventy + talki i totalne bez prawie czyli dozwolone ks itp. ale wyłączyć PK.

Pozdrawiam

Kolejny NON i dodanie tam talkow nie jest zadnym rozwiazaniem, to spowoduje tylko i wylacznie AFK i tyle, szybsze zdobywanie wingow, brak wartosci talizmanow, szybsze wbijanie questow. 

Kazdy sub to przyspieszenie drastyczne tego co jest, i po miesiacu prawie nie sadze ze to jest dobry pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł vegety. Postawić drugi sub non-pvp i ograniczyć liczbę możliwych odpalonych kont do 2. Ewentualnie (nie wiem czy to możliwe) ograniczyć liczbę PK - czyli np. dana postać może zrobić 20 killi na np. godzinę. Przez co ktoś może zrobić te 20 killi w ciągu 10-15 minut, co daje 45 minut "wolności". Ale jednak bardziej popieram te ograniczenie do 2 kont-okien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, TheOwl napisał:

Popieram pomysł vegety. Postawić drugi sub non-pvp i ograniczyć liczbę możliwych odpalonych kont do 2. Ewentualnie (nie wiem czy to możliwe) ograniczyć liczbę PK - czyli np. dana postać może zrobić 20 killi na np. godzinę. Przez co ktoś może zrobić te 20 killi w ciągu 10-15 minut, co daje 45 minut "wolności". Ale jednak bardziej popieram te ograniczenie do 2 kont-okien.

 

Nie bede sie kryc ze w dzisiejszych czasach takie limity ze wzgledu na prostowe ich ominiecia sa bezsensowne. Bynajmniej takie jest moje zdanie. 

Nie bierzcie pod uwage tylko tego co napisalem ja, na szybko wymyslalem to co sie da.

Chyba nie da sie ustawic ilosci killi np x na godzine, raczej nie ma takiego konfigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Glory napisał:

 

Kolejny NON i dodanie tam talkow nie jest zadnym rozwiazaniem, to spowoduje tylko i wylacznie AFK i tyle, szybsze zdobywanie wingow, brak wartosci talizmanow, szybsze wbijanie questow. 

Kazdy sub to przyspieszenie drastyczne tego co jest, i po miesiacu prawie nie sadze ze to jest dobry pomysl.

Pomysł kolejnego suba anulujmy, masz rację, ale pomyśl nad tym limitem 2 okienek z Twoim serwerem. Zwiększy to ilość wolnych spotów bo nie będzie jeden z drugim stał na 5 spotach, na każdym inna postać co spowoduje również wydłużenie gry, gdyż każdy będzie miał możliwość stawiania jednego dropka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Vegetax napisał:

Pomysł kolejnego suba anulujmy, masz rację, ale pomyśl nad tym limitem 2 okienek z Twoim serwerem. Zwiększy to ilość wolnych spotów bo nie będzie jeden z drugim stał na 5 spotach, na każdym inna postać co spowoduje również wydłużenie gry, gdyż każdy będzie miał możliwość stawiania jednego dropka. :)

A jak mam PC i laptopa to juz mam 4 okienka :D a jak postawie sobie virtualna maszyne to mam i 20 😛 
Pamietajmy o czym mowimy o osobach ktore notorycznie przez x godzin kilaja non stop, nie jest tego pewnie duzo, ale takie cos sie zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Glory napisał:

Nie bede sie kryc ze w dzisiejszych czasach takie limity ze wzgledu na prostowe ich ominiecia sa bezsensowne. Bynajmniej takie jest moje zdanie. 

Ale AH może to jakoś blokować chyba i żadne sandboxy czy coś nie zadziałają ;) A co do tego pierwszego pomysłu da radę takie ograniczenie zrobić? Dodam, że fajnie by było połączyć Twoje pomysły: - Nałożenie delaya na czyszczenie PK, czyli nie wiem kilam kilam czyszcze pk i kolejny raz komenda zadziała za xx minut, do tego czasu nie mogę się warpowac, nie mogę tradowac, kupować, mogę zbijać pk zabijając moby.
- Szansa na drop itemow z PK Murdera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Fryt napisał:

Zmiana takich rzeczy nie powinna być w środku edycji, zaczekajmy do końca edycji a na nowej zrobisz nowy regulamin.

Sam regulamin nic nie da, bo co dodasz kare za notoryczne pk, to beda znajac zycie po 1 pk robic skargi, jak to udowodnic? Zbierac SSy po calym serwerze. To raczej slabe.
Moze strefy gdzie zabijac sie nie da np w klatce x oraz x nie da sie zabijac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Wadafak napisał:

Dokładnie - napisanie nowego regulaminu, nowego systemu kar i NAGRÓD dla pomocnych graczy i co najważniejsze - wyciąganie konsekwencji. 

Wolał bym jak najmniej regulaminów, jak najwięcej rozwiązań w grze i do tego powinniśmy dążyć takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do regulaminów. Dlaczego jak najwięcej wolałbym mieć w grze? Nie jestem sędzia czy prawnikiem, i bardzo ciężko mi rozpatrywać skargi tak żeby każdemu pasowało, uwierzcie jest to trudne i rozumiem ze czasami jedni są źli bo dostali, bo ktoś nie dostał, nawet sady się mylą. A wasze skargi czasami są tak zagmatwane ze ciężko się połapać. Jest to jedna z najgorszych rzeczy, które musze robić, bo nie chce skrzywdzić żadnej ze stron, ale czasami się nie da jest to strasznie trudne uwierzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, Vegetax napisał:

@Glorypomyśl o tym wypadaniu itemów z pk tylko weź pod uwagę, że trafi się baran za przeproszeniem, który zrobi alta tylko do PK, ubierze się za donate i będzie to samo.

To był tylko jeden z wielu luźnych pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Teraz, Wadafak napisał:

oczywiście także jest błąd gdzie dostaje się status PK zabijając gracza, który ma już PK

 

Naprawione bedzie w najblizszym updacie, czekam az nie bedzie w fazie beta. Pisalem o tym w temacie na poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Glory napisał:

Co do regulaminów. Dlaczego jak najwięcej wolałbym mieć w grze? Nie jestem sędzia czy prawnikiem, i bardzo ciężko mi rozpatrywać skargi tak żeby każdemu pasowało, uwierzcie jest to trudne i rozumiem ze czasami jedni są źli bo dostali, bo ktoś nie dostał, nawet sady się mylą. A wasze skargi czasami są tak zagmatwane ze ciężko się połapać. Jest to jedna z najgorszych rzeczy, które musze robić, bo nie chce skrzywdzić żadnej ze stron, ale czasami się nie da jest to strasznie trudne uwierzcie.

Skargi są takie jak regulamin. Obecny jest napisany bez ładu i składu, jest mnóstwo luk gdzie można się zabawić. Dodatkowa pobłażliwość względem graczy doprowadza do tego, że nikt nie szanuje nikogo na serwerze, bo kara jest znikoma. Dodatkowo masz GMów, którzy TOTALNIE SERIO - nic nie robią. To są tylko dropki na serwerze, jak się pojawi to jest cud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
6 minut temu, Wadafak napisał:

Skargi są takie jak regulamin. Obecny jest napisany bez ładu i składu, jest mnóstwo luk gdzie można się zabawić. Dodatkowa pobłażliwość względem graczy doprowadza do tego, że nikt nie szanuje nikogo na serwerze, bo kara jest znikoma. Dodatkowo masz GMów, którzy TOTALNIE SERIO - nic nie robią. To są tylko dropki na serwerze, jak się pojawi to jest cud

Nie jesteś w stanie napisać takiego regulaminu, który by zawierał wszystko i taka jest prawda. Patrząc na polskie prawo, tam tez ciągle cos poprawiają bo luki. Wszędzie tak będzie. Były kiedyś wymagane wersy, ilość bluzg itp ale to tez o kant d rozbić. Dlatego najlepiej jest blokować lub wprowadzać rozwiązania w grze, które same rozwiążą problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 minuty temu, Vegetax napisał:

Apropo GMów. Weź sobie złóż konkretne grono osób, przykładowo z każdej @ po jednej, dwie osoby, które będą miały rangę sędzia czy coś takiego i pomogą Ci rozpatrywać skargi. Sam mógłbym Ci w tym pomóc i nie potrzebuję do tego GMa w grze.

Ciekawy pomysł, tylko gildie to pojawiają się i znikają :D trzeba by ustalić pewnie konkretne rzeczy itp. Boje sie tylko tego ze jeżeli sędzia i gracz oskarżony będzie z tej samej gildii to będą go bronić i wyjdzie na to samo ;d Jedni będą bronić, że za małe przewinienie itp, a drudzy będą chcieli ukarać za wszelka cene 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Glory napisał:

Ciekawy pomysł, tylko gildie to pojawiają się i znikają :D trzeba by ustalić pewnie konkretne rzeczy itp. Boje sie tylko tego ze jeżeli sędzia i gracz oskarżony będzie z tej samej gildii to będą go bronić i wyjdzie na to samo ;d

Ale i tak Twoje zdanie będzie ostateczne. Taki sędzia może Ci tylko zaproponować jakby ocenił daną skargę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania.